Het is idd een wat achterhaald concept maar wat oudere anchorhandlers/bevoorraders en ertscarriers hadden het onder andere wel eens, schepen met extreem veel stabiliteit wanneer geladen.
En ja, dan ga je was veel te veel op de materie in voor dit topic maar om dan voor het gemak maar te stellen dat meer stabiliteit "superveilig" is ging me net de te kort door de bocht als het tegendeel waar is. Viel mee eerlijk gezegd ook een beetje tegen om iets dergelijks uit monde van een docent aan de zeevaartschool te moeten horen.
Anderzijds kan het wellicht juist wel interessant zijn als een deel van ts zijn "probleem" deels opgelost kan worden door bijvoorbeeld een accuset wat hoger te zetten i.p.v. helemaal onderin op het vlak, ik noem maar wat.


