aquanaut schreef:Roelof schreef:Slangen zijn idd uit den boze.....
Want?
Slangen zijn helemaal niet uit den boze, dat is onzin!
Mits het juiste type wordt toegepast met zo min mogelijk verbindingen.
Voor de duidelijkheid, juist de slangen met staalomvlechting zijn formeel NIET toegestaan voor gebruik in de MK.
Juist bij een compacte installatie verdient het de voorkeur om slang uit 1 stuk te gebruiken in plaats van vaste leiding met tig verbindingen.
Verder sluit ik mij aan bij Arnold, dus slang met aangeperste verbindingen en die retour direct van dat filter af.
Met de retour op je fijnfilter doet de separ bijna niets.
EDIT, nu vanaf de PC de foto's bekeken in plaats van de smartphone:
Ik zie wel degelijk een retour naar de tank teruggaan vanaf de banjo op het fijnfilter.
Zit er een rotatiepomp of lijnpomp op die spaanse Muts?
Aquanaut
Mogelijk betrek ik eea te veel op mijn werk in de (zee) scheepvaart, maar zelfs daar is de wet en regelgeving niet altijd voor niks.
Enkelwandige slangen zijn hier verboden (ook van het juiste materiaal) omdat deze in geval van calamiteiten ten allen tijde kwetsbaarder zijn dan stalen leidingen. Alleen waar het niet anders kan, is een slang toegestaan zoals bij de verbinding van een systeem naar een (trillende) motor. Hier moeten dan altijd afgeschermde slangen worden gebruikt (met mantel) om te voorkomen dat in geval van lekkage geen spuiter optreed.
(De mantel is niet altijd zichtbaar omdat veel leveranciers de slang afwerken met een rubberen buitenlaag)
Hoge druk leidingen (tussen brandstofpomp en verstuivers) moeten hier altijd dubbelwandig zijn en aangesloten zijn op het lekolie systeem van de motor, al dan niet met alarm systeem.
Het zal niet helemaal correct zijn om dit soort regels op de pleziervaart toe te passen maar als het systeem aangepast / verbouwd zou moeten worden kun je er zonder veel poespas veel van toepassen.
Ik zie niet in waarom iemand een slang zou gebruiken als het ook met een stalen leiding kan.
Een slang is goedkoper en makkelijker en zal om deze en productie redenen worden toegepast als de wetgeving het toestaat. In dat geval gaat het om een keuze maar ik zou het niet willen hebben.
Zoals Arnold en jij terecht opmerken: alle slangen moeten aangeperste koppelingen hebben.
Groet,
Roelof
The bitterness of poor quality remain long after the sweetness of a low price is forgotten