Ik heb een Timray TMD80 motor die een heel lichte blauwe rook geeft.
Slijtage kan het niet zijn met nog geen 200 draaiuren. In eerste instantie werd er gedacht aan een verkeerde schroef omdat het maximale toerental niet kon worden bereikt.
Daarom heb ik de spoed van de schroef aan laten passen en nu haal ik het maximale toerental wel maar ..... nog steeds rook.
Deze winter de verstuivers laten testen en toen bleek dat er één "pisser" bij zat. Deze is vervangen maar .... nog steeds rook.
De leverancier zegt dat het moeilijk op afstand is te diagnosticeren, en daar heeft hij gelijk in, maar het zou ook een beschadigde zuiger of cilinder kunnen zijn. Dat lijkt mij gezien het aantal draaiuren echter sterk.
Wel is het zo dat ik Shell Rimula 15W-40 gebruik i.p.v. de Eurol Nauticline 15W-40 die de leverancier v.d. motor levert. Hij gaf ook aan dat ik over zou kunnen stappen op GTL als brandstof maar dat scheelt al gauw € 0,10/ltr.
Een kennis van mij heeft een DAF (die bekend staat als roker) die nu op GTL vaart hetgeen een heel gunstig effect heeft gehad op het roken.
Iemand hier nog suggesties?
