constructie buiten boord motor

staartolie werk schroef carburateur ontsteking spoel mono kabel

Re: constructie buiten boord motor

Berichtdoor aquanaut » 21 Okt 2014, 20:41

dj.verhulst schreef:uit een 300 cc halen ze fluitend een 25 a 30 pk.
en een 125cc is lichter dan een 300 cc 2 cilinder en goedkoper te maken.


Ja en dan moet jij eens met zo´n motorfiets in pak em beet...zn hoogste versnelling zeer een steile berg helling oprijden.............. met een zijspan en aanhanger.
Met volledig open gedraaid gas tegen de grens die hij net trekt..................4 uur aaneengesloten
Dat is namelijk vergelijkbaar met de belasting die een schroef afneemt.

Maw als je een belasting grafiek van een motorfiets (en auto) bekijkt ziet dat er uit als een zaagblad met wat hoge punten en een hoop diepe dalen.
Een belasting grafiek van een (ideale) schroef is een zo goed als vlakke lijn die afhankelijk van de wens tot 100% belasting vlak doorloopt.

Dat is de reden dat het specifiek vermogen relatief laag ligt.

De vaak gehoorde kreet dat het afgedankte autodieseltje nog een lui leventje kan leiden als scheepsmotor valt nu ook gelijk om!

Aquanaut
Domme vragen bestaan niet, domme antwoorden helaas wel!
Gebruikers-avatar
aquanaut
 
Berichten: 2590
Geregistreerd: 04 Jan 2012, 19:46
ligplaats: box E16
info: Scheepsbouwers vlet 10,50 x 4,00m

Re: constructie buiten boord motor

Berichtdoor vuuren1 » 21 Okt 2014, 21:15

Even relativeren:

Gemiddeld heeft een bootmotor weinig te verduren, kijk alleen maar eens naar wat men gemiddeld aan brandstof verbruikt.
Meestal komt dat neer op 2-4 liter voor een motor van ca. 60 pk.
Dat is dan 8-16 pk gemiddeld per uur en dus een eitje voor die motor.

Daarom kunnen we in de pleziervaart met een boot van 9 ton prima vooruit met 40 pk.

Sterker nog de patrouille boot "Vliet" van de Provincie Zuid Holland is een Dutch Tender met een Vetus M-4.17 dieselmotor van 42 pk.
Daarvan is de schroef te zwaar waardoor de motor hooguit aan 35 pk komt.
Daarmee haalt deze boot 12.5 km/u.
Die motor doet het al 7 jaar prima en het gemiddelde gebruik is niet veel meer dan het gebruik van een plezierboot.

Sinds vorig jaar is er een tweede Dutch Tender bijgekomen met een 95 pk turbo diesel, die haalt 14 km/u.
Groet, Hans van Vuuren
vuuren1
 
Berichten: 4659
Geregistreerd: 25 Dec 2011, 23:58
Woonplaats: Zwolle
ligplaats:
info:

Re: constructie buiten boord motor

Berichtdoor dj.verhulst » 21 Okt 2014, 22:36

ik kan niet zo snel een power curve zien van die buitenboord motoren

maar met zo'n laag specifiek vermogen heb je wel een koppel curve van het model tafelberg,, heel geschikt om een berg op te trekken.

ik snap nu wat meer van hoe en wat.

heb wel een paar keer geholpen een ex auto/bestelbus diesel mercedes in een boot in te bouwen en wat reparaties,, die dingen werden echt stokoud, maar dat waren gewone toerjachten,, geen speed boats die met 70 a 80 over het water vlogen.
Zij zult niet stelen de overheid duld geen concurrentie
Gebruikers-avatar
dj.verhulst
 
Berichten: 24
Geregistreerd: 16 Okt 2014, 21:54
ligplaats:
info:

Vorige

Terug naar Outboard motoren

Wie is er online?

Gebruikers in dit forum: Geen geregistreerde gebruikers