Lister L3 139LB Maakt veel herrie droge uitlaat.Hoe stiller?

brandstof pomp filter tank ontluchten dynamo smeerolie druk meter

Lister L3 139LB Maakt veel herrie droge uitlaat.Hoe stiller?

Berichtdoor Jan92 » 10 Mei 2025, 09:55

Goedemorgen,

Ik heb een sloep gekocht met een Lister L3 139LB 30pk 3-cilinder diesel.
Droge uitlaat. Deze maakt heel veel herrie.

Nu dacht ik zelf om misschien een natte uitlaat van te laten maken ivm de herrie maar nu hoor ik hier en daar dat je hem ook net zo stil kan krijgen met een droge uitlaat ivm natte uitlaat dmv een demper oid?

Er zit ook een lange uitlaat slang aan die heel veel herrie maakt. Volgens mij het motortje zelf niet zo veel.

Heeft iemand suggesties met eventueel merken of type onderdelen die ik daarvoor kan bestellen om hem stil te krijgen?

Of iemand met werkelijk ervaring die de motor lekker stil heeft gekregen?

Ik hoor het heel graag. De zomer komt er aan groetjes
Jan92
 
Berichten: 2
Geregistreerd: 10 Mei 2025, 09:48
ligplaats:
info:

Re: Lister L3 139LB Maakt veel herrie droge uitlaat.Hoe stil

Berichtdoor Wolf1 » 10 Mei 2025, 11:30

Neem eens contact op met Discom bv !
Gr. Wolf1
Afbeelding
Take Care
AaKant@hccnet.nl
Gebruikers-avatar
Wolf1
 
Berichten: 3009
Geregistreerd: 31 Dec 2011, 18:24
ligplaats:
info:

Re: Lister L3 139LB Maakt veel herrie droge uitlaat.Hoe stil

Berichtdoor kajoe » 12 Mei 2025, 15:47

hoe stil ???het is maar wat men wil .
wij hadden ook heel wat 1/2/3 cilinder motorretjes als anker en lier motor een hoop geknetter ,maar sommigen deden er andere uitlaten op vaak 2 verschillende achter el kaar soms nog met een zoals ze dat toen noemden een silenzer een klein uitlaatje die de ploffen weg nam grotendeels ,ook bij grote motoren werden geregeld 2 dempers geplaatst plus ev een silenser .
ik zelf had dat ook op min luxe motor daar zat een een vlak na de motor en een een paar meter verder bovendek met zo een silens pot er boven op .
het beste is bij de leveranciers of bij een goede bouwwerf is te vragen het zit nu anders in elkaar dan in onze tijd
kijk eens bij tio bv of axces dempers maar er staan vaak ook goede op tractor uitlaten die ev geschikt zijn .
kajoe
 
Berichten: 1684
Geregistreerd: 25 Apr 2015, 09:28
Woonplaats: terherne
ligplaats: terherne
info:


Terug naar Voortstuwingstechniek Diesel inboard

Wie is er online?

Gebruikers in dit forum: Geen geregistreerde gebruikers