Pagina 1 van 2
Overdrijf ik ??

Geplaatst:
14 Jan 2014, 20:26
door Basher
Bericht door Basher » za 09 nov 2013, 16:15
Beste medeflottanten....
Ik vraag mij af of ik wellicht overdrijf.
Dit omdat ik na het einede van het vaarseizoen de V-riem van de dynamo en waterpomp los/van spanning af zet of soms ook verwijder.
Mijn gedachte hierachter is dat dit beter is voor de lagers en de V-snaar zelf, omdat die anders c.a. 6 maanden in dezelfde stand onder duk blijven staan. Er staat nl. heel wat kracht op de V-riem en daarmee ook op de lagers.
Zijn er meer mensen die er zo mee omgaan??
Re: Overdrijf ik ??

Geplaatst:
14 Jan 2014, 20:26
door laserdevil
Bericht door Laserdevil. » za 09 nov 2013, 17:09
Je overdrijft

.
De krachten vallen ontzettend mee.
Als je de spanning van de riem gaat meten merk je dat die nihil is , mits je hem goed gespannen hebt.
De riem moet ong. 1,5 tot 2cm ingedrukt kunnen worden , dus van druk is geen sprake.
Dus lekker erom laten zitten.
Re: Overdrijf ik ??

Geplaatst:
14 Jan 2014, 20:26
door pascall
Bericht door pascall » zo 10 nov 2013, 09:41
Ook ik zie hier het nut niet van in, er komen echt geen platte kantjes op de kogellagers door het stilstaan.
Mvg,
Pascal.
Re: Overdrijf ik ??

Geplaatst:
14 Jan 2014, 20:27
door quichot
Bericht door quichot » zo 10 nov 2013, 10:02
Ehh...ja!

Wat te denken van het volle gewicht van krukas, zuigerstangen en zuigers op het onderste puntje van de lagerschaaltjes!
Maar serieus: aan jouw overbezorgdheid kleeft een veel groter risico: het in een vlaag van onnadenkendheid starten van de motor zonder V-snaar.
Re: Overdrijf ik ??

Geplaatst:
14 Jan 2014, 20:27
door Jan Huibers
Bericht door Jan Huibers » zo 10 nov 2013, 11:14
Maar beter zo als 'effe snel die boot winterklaar maken in een half uurtje'
Re: Overdrijf ik ??

Geplaatst:
14 Jan 2014, 20:27
door laserdevil
Bericht door Laserdevil. » zo 10 nov 2013, 12:01
Jan wat is daar op tegen?
Ik doe er nog geen half uur over en ik ben al klaar.
Toilet droog pompen en anti vries erin.
Accu's nameten en navullen en lader insteken.
koelvloeistof nameten en evt. bijvullen.
Klaar!!!!!!
edit: bijna vergeten , vochtvreters neerzetten.
Re: Overdrijf ik ??

Geplaatst:
14 Jan 2014, 20:27
door Jan Huibers
Bericht door Jan Huibers » zo 10 nov 2013, 15:14
Drinkwatertank(s) leegpompen en daarna de drinkwaterleidingen leegblazen?
Antivries in het buitenwatergedeelte van de motor draaien?
Okay, de 1 heeft meer te doen als de ander met winterklaar maken maar dat bedoelde ik niet in vorige reactie, beter TE zorgvuldig dan 'effe snel' en in het voorjaar janken omdat er dingen kapot gevroren zijn.
Re: Overdrijf ik ??

Geplaatst:
14 Jan 2014, 20:28
door pleziervaarder
Bericht door pleziervaarder » zo 10 nov 2013, 15:58
Jan, waarom je drinkwatertank volledig leegmaken? Je kan hier ook drinkwater-antivries ingooien, eventueel (ter meerdere zekerheid) de waterpomp afkoppelen.
Re: Overdrijf ik ??

Geplaatst:
14 Jan 2014, 20:28
door Klaver vier
Bericht door De Stoere » zo 10 nov 2013, 16:15
Ik was dit jaar helemaal gauw klaar,de boot is heel kort geleden op de kant geweest, ik heb toen meteen alle boordkranen dicht gedraaid,er zit er zelfs éen onder het toilet,dus hier geen omkijken meer naar.De accu's hoef ik niks aan te doen,die worden bijgehouden door de zonnepanelen.De motor heeft interkoeling,ook geen omkijken naar,alleen het drinkwater wegpompen en de ontluchting en beluchting deurtjes dichtschroeven.De v snaren ga ik van het voorjaar preventief vervangen omdat ze er al wat jaartjes op zitten,ook ga ik een paar waterslangen vervangen omdat ik het idee heb dat ze wat minder worden,dit denk ik omdat ze wat zacht aanvoelen Gr René ( De Stoere).
Re: Overdrijf ik ??

Geplaatst:
14 Jan 2014, 20:28
door Jan Huibers
Bericht door Jan Huibers » zo 10 nov 2013, 19:03
pleziervaarder schreef:
Jan, waarom je drinkwatertank volledig leegmaken? Je kan hier ook drinkwater-antivries ingooien, eventueel (ter meerdere zekerheid) de waterpomp afkoppelen.
Ik heb 2 tanks van 450ltr elk, leidingen naar de keuken, toilet en badkamer, boiller drukvat en div pompen. Hoe weet ik dat die smerige (ohwneej het is goed voor je gezondheid) zooi overal komt? Ik pomp gewoon alles weg, laat alles verder leeglopen in me kieldoos en zet dan de waterstofzuiger op de leidingen, pompen loshalen ook en de kieldoos weer leegpompen en dan ook de bilgepomp los.
Antivries gaat in het buitenwater gedeelte van de motor, in de plee, in het fonteintje op toilet, in de badkamer gaat het in het doucheputje en wastafel en dan zoveel tot de douchepomp aanslaat. Tussendoor keihard koffiedrinken met de jongens natuurlijk. Waarschijnlijk vergeet ik nu nog wel wat op te schrijven maar ik ben in ieder geval altijd wel effe bezig..