Beste schippers,
Ik heb sinds kort een stalen kruiser met een 1.5L 4 Cilinder BMC diesel.
Tijdens het varen ging de motor uit zichzelf hoger in toeren draaien. Na inspectie dacht ik eerst dat het aan het brandstofsysteem lag. Ik heb het complete systeem opnieuw aangelegd en ontlucht.
Echter bij starten ging hij nogsteeds op hol. “Runaway” gedrag. Gaskabel gedemonteerd van de injectiepomp. En bij voelen aan de hevel voel ik totaal geen weerstand. Alleen op de laatste 5MM naar vol gas voel ik de interne veer. Vermoedelijk blijft de interne regelaar in de pomp hangen op “Vol gas”. Nu is de pomp in oude staat en heb ik een gereviseerd exemplaar op de kop kunnen tikken.
Is er wellicht iemand die mij kan helpen met het monteren van de injectiepomp? Ik heb niet veel ervaring met zo’n klusje op een 1500BMC. De boot ligt in Sneek. Ik vrees dat ik de interne regelaar niet vrij krijg zonder de pomp los te halen/te vervangen.
Wat foto’s:
https://ibb.co/YBLr7jqx
https://ibb.co/VpzZkTt8
Groetjes,
Tim
