door eagle » 08 Okt 2024, 20:17
Het brandstofsysteem van een 1GM10 is denkbaar eenvoudig..
Mechanisch opvoerpompje, fijnfilter in beker, insteek-inspuitpomp (zonder lek olie leiding; die gaat intern naar LD in), externe mechanische regelaar,verstuiver met lek olie retour.
Dit alles heeft overdruk: Igv een lek levert dat diesellekkage naar buiten op, geen lucht naar binnen..
Dus moet het luchtlek gezocht worden in alles Vóór de opvoerpomp. 1e verdachte: Groffilter 296... Verder alles aan slangen en koppelingen vanaf tank tot opvoerpomp.
1x gezien: Op het tankdeksel is een haakse inschroefkoppeling waarop de brandsofleiding is aangesloten. De ingeschroefde kant van die koppeling is opgeboord tot 6mm, waarna er een stalen 6mm aanzuigpijpje ingesoldeerd is. Die soldeerverbinding was niet dicht; gevolg: iets lucht aanzuigen met alle vervelende gevolgen. Betrof Saga 27.
Gr, Eagle