Dynamo werkt niet meer op vetus m4.14 na kortsluiting

brandstof pomp filter tank ontluchten dynamo smeerolie druk meter

Dynamo werkt niet meer op vetus m4.14 na kortsluiting

Berichtdoor Zentyth11 » 31 Mei 2021, 09:03

Beste forumleden,

Ik heb een bejakruisertje sinds een aantal jaar met een wat oudere vetus inboard motor M4.14 (PDF van handleiding hier te vinden: https://www.nhmr.nl/media/org/dc7aa6a52b09fdbed148107a21075b0c.pdf

Door een stommiteit waren de polen van de accu verkeerd om aangesloten, plus op min en min of plus. Bij het starten knalde vervolgens alles eruit, radiozekering en koelkastzekering. De zekering op de motor is intact en de boot start goed. Echter geeft de dynamo geen laadstroom meer, de accu blijft op 12.6 volt steken. Ik heb de dynamo getracht te meten (rode draad multimeter op de draad van de dynamo en zwarte draad op de behuizing van de dynamo deze geeft ook slechts 12.6 volt).

Is er ergens een zekering van de dynamo die doorgebrand is bij de motor of in de dynamo? Zelf kan ik deze nergens vinden.. of is het aannemelijk dat de dynamo gereviseerd moet worden? Of kan het ook nog zo zijn dat slechts het schedingsrelais kapot is?

Bedankt voor uw hulp.
vg
Ruben
Zentyth11
 
Berichten: 1
Geregistreerd: 31 Mei 2021, 08:55
ligplaats:
info:

Re: Dynamo werkt niet meer op vetus m4.14 na kortsluiting

Berichtdoor Lexvdpoel » 31 Mei 2021, 10:00

Waarschijnlijk is de spanningsregelaar kapot. Wat voorn type dynamo is het?
Meestal zijn deze wel los te krijgen
Gebruikers-avatar
Lexvdpoel
 
Berichten: 111
Geregistreerd: 18 Jun 2020, 14:05
Woonplaats: Duitsland
ligplaats: Winschoten
info:


Terug naar Voortstuwingstechniek Diesel inboard

Wie is er online?

Gebruikers in dit forum: Geen geregistreerde gebruikers