Pagina 1 van 1

dieseleiding

BerichtGeplaatst: 10 Apr 2021, 14:20
door nanja
Beste lezers ik heb een vraag omtrent het aansluiten van mijn dieselleiding , ik ben bezig met inbouwen van een peugot XDP 90 zie foto https://i.ibb.co/dBVb0qz/KEIP1869.jpg (ik kan hiervan op internet geen instructie boekje vinden)
Ik heb twee filters zie tekening https://i.ibb.co/6P7XSMN/dieselleiding.jpg en op de peugot XDP zit ook een filter met drukknop om de diesel op te voeren zie foto https://ibb.co/gjg3S6Y en een aansluitleiding voor de aanvoer van de diesel zie foto https://ibb.co/18MRP09 meer heb ik op de motor niet kunnen vinden
Kan iemand mij hierbij helpen hoe ik deze moet aansluiten alvast bedankt voor de moeite
Vriendelijke groet Nanja

Re: dieseleiding

BerichtGeplaatst: 10 Apr 2021, 16:54
door Oeverloos
Instructie boekje XDP 90
http://www.varen4u.nl/menus/peugeot.php

Mvrg. Oeverloos

Re: dieseleiding

BerichtGeplaatst: 10 Apr 2021, 19:20
door Oeverloos
Ik kan je alleen een algemeen antwoord geven, want ik heb geen technische achtergrond.
In principe:
De aanzuigleiding begint in de tank, grof filter, opvoerpomp, persleiding naar fijnfilter, persleiding naar inspuit hoge druk pomp, het teveel van de opvoerpomp geregeld door de drukregelklep in de retourleiding samen met de lekolie van de verstuivers terug naar de brandstoftank.
Zo is het bij de meeste motoren.

Maar bij sommige motoren loopt de retour niet terug in de tank, maar naar het fijnfilter en sommige motoren hebben de brandstofopvoerpomp ingebouwd in de HD inspuitpomp ( Indenor modellen)

Hier is een uivoerige beschrijving van de Indenors die in auto’s stonden:
https://www.peugeot404vereniging.nl/doc ... -%20NL.pdf

Mvrg. Oeverloos

Re: dieseleiding

BerichtGeplaatst: 10 Apr 2021, 20:04
door nanja
Beste Overloos bedankt voor U reactie Groet Nanja

Re: dieseleiding

BerichtGeplaatst: 11 Apr 2021, 13:55
door Wolf1
Uw brandstof systeem hoort te zijn, een reservoir met mangat deksel en retourleiding uitkomend onder het brandstof niveau, een Racon of Separ liefst omschakelbaar, voorfilter/waterafscheider (dat is dus geen CAV), een opvoerpomp en dan het door de motor fabrikant geleverde brandstof injectie systeem beschermende fijn filter (dit zou CAV kunnen zijn)
Dit zijn de minimale eisen om met de dieselolie van vandaag te kunnen varen met plezier !
Gr. Wolf1

Re: dieseleiding

BerichtGeplaatst: 11 Apr 2021, 15:56
door nanja
Beste Wolf1 bedankt voor u antwoord Groet Nanja