Pagina 1 van 2

Grijze motorolie

BerichtGeplaatst: 22 Mrt 2021, 17:14
door Alex Söntgerath
Beste watersporters,

Een tijd terug heb ik de olie verwisseld van onze motor Ford Ebro 592E (gesloten koelsysteem). Het bleek dat deze helemaal grijs was.
Wat ik hieruit begrijp is dat deze dan gemengd is met water/koelvloeistof.

Vervolgens heb ik er nieuwe olie in gedaan (15W40 mineraal). Daarna heb ik er een monteur bijgehaald en zijn conclusie was ook dat er (koel)water in de olie zat.
De oliekoeler is eraf geweest en afgeperst maar hier leek helaas het probleem niet vandaan te komen. Ook in de expansievat van de koelvloeistof zijn geen bubbels te vinden (tijdens het draaien) wat zou duiden dat het niet de koppakking betreft.

De monteur had contact gehad met de Schiffart en vermoeden dat de pakking/afdichting van de losse cilinderbussen de oorzaak zou zijn. Gezien de leeftijd >40 jaar zou dit slijtage betreffen. Hoe kan dit plotseling optreden?

De motor start en loopt als een zonnetje. De motor is nooit warmer geweest dan 80 graden en onder de 1600 rpm gehouden. We tanken hoofdzakelijk GTL maar dat zou niet de oorzaak kunnen zijn (volgens de monteur).

Weet iemand anders andere oorzaken van dit euvel of hebben jullie ander advies?

Mij is inmiddels bekend dat het niet verstandig is om de motor te laten lopen.

Ook heb ik inmiddels een aaantal zaken uitstaan:
* Offerte Drinkwaard (hun bieden mij een nieuwe MITSUBISHI S4S SCHEEPSMOTOR aan) Wt zijn de ervaringen met deze motoren?
* Revisie door De Schiffart (specialist op het gebied van Ebro en Lehman motoren).


Ik hoor graag jullie reacties/advies,
Alex Söntgerath

Re: Grijze motorolie

BerichtGeplaatst: 22 Mrt 2021, 18:05
door pascall
FF off topic, Alex, heb jij je vliegtuigen ingeruild voor een boot??? :D

Mvg,

Pascal.

Re: Grijze motorolie

BerichtGeplaatst: 22 Mrt 2021, 18:33
door Mopolcamper
Wij hebben een S4S in onze boot. Goede ervaringen, rustige loop en laag brandstofverbruik, 1,75 l. Per uur gemiddeld. We hebben 10 boten gehad waarvan 3 met een Mitsubishi waren uitgerust. Deze motoren bleken het minst storingsgevoelig en stil. We kunnen je dus alleen maar een positief advies meegeven,

Re: Grijze motorolie

BerichtGeplaatst: 22 Mrt 2021, 20:19
door Alex Söntgerath
Hoi Pascal,

Nee vliegtuigen gaan niet weg. Doe ik ook nog. Ben weer met nieuwe motorzwever SF25E bezig. Ken ik je van BIGGS?

Re: Grijze motorolie

BerichtGeplaatst: 22 Mrt 2021, 20:29
door Alex Söntgerath
Heeft iemand anders nog tips voor de grijze motorolie?

Re: Grijze motorolie

BerichtGeplaatst: 22 Mrt 2021, 20:42
door heuvels
Is de revisie bij Schiffart een vast bedrag of op nacalculatie?
Met een nieuwe motor heb je in elk geval zekerheid.

Re: Grijze motorolie

BerichtGeplaatst: 22 Mrt 2021, 20:56
door Marie Christina
Is het financieel haalbaar?
Dan zou ik die Mitsubishi erin laten zetten.
Ga je nimmer spijt van krijgen.
Beetje brandstof, beetje smeerolie en wat koelwater en lopen maar.
En mocht je één van die elementen om wat voor reden dan ook even niet aanwezig hebben dan vergeeft hij je dat wel .
Gaat niet gelijk stuk.

Re: Grijze motorolie

BerichtGeplaatst: 22 Mrt 2021, 20:59
door bas
Ben niet bekend met de betreffende Ford motor maar wat wellicht ook nog zou kunnen is dat er koelwater via de as van de waterpomp in de motor komt omdat er een seal lek is o.i.d.

V.w.b. de S4S motoren: Prima blokken, 13 in een dozijn, zonder al te veel poespas en veelal ook de basis voor andere merken. Grootste verschillen met andere merken hangen voornamelijk aan de buitenkant. Drinkwaard bied ze aan met een expansie tank die wat simpeler in elkaar steekt en er misschien wat minder "slick" uitziet en het dashboard is standaard wat minder luxe. Doet verder aan de kwaliteit weinig af maar verklaard deels het prijsverschil.
Nadeel van nieuw is vaak dat er nog de nodige randzaken bijkomen om alles goed te laten passen wat geld kost als uitlaat, koeling, fundatie etc.

Revisie kan ook maar voor een goede revisie ben je waarschijnlijk net zoveel kwijt als voor een nieuw blok. Zo niet dan moet je je eerst heel goed gaan verdiepen in wat een revisie precies inhoud en wat er allemaal gedaan wordt, het is nogal een rekbaar begrip. Voordeel is wel dat je alles na de revisie zo weer op zijn oude plekje terug kan zetten en aansluiten.

Re: Grijze motorolie

BerichtGeplaatst: 22 Mrt 2021, 21:46
door Alex Söntgerath
Hallo Bas,

Dank voor je reactie.

Ik begreep dat de koelvloeistof pomp niet met een as door de motor gaat. Hjj word aangedreven met een v-snaar. Of gaat er ook een as naar binnen?

Alex

Re: Grijze motorolie

BerichtGeplaatst: 22 Mrt 2021, 21:49
door Alex Söntgerath
heuvels schreef:Is de revisie bij Schiffart een vast bedrag of op nacalculatie?
Met een nieuwe motor heb je in elk geval zekerheid.


Hiervoor wodd nog een voorstel gemaakt. Dus ik ben ook benieuwd. Een ruilmotor is 1 van de opties Je ruilt je oude in tegen een volledig gereviseerde. Ben beninaar de prijzen. Het voordeel is idd 1:1 overzetten.