Stabilisatievlak Nidelv 24

Stabilisatievlak Nidelv 24

Berichtdoor Beerhunter » 29 Okt 2024, 15:35

Een hele goede middag,

Even een vraag aan de (Spitsgatter) experts op dit forum over een Nidelv 24.

Ik heb deze boot al een paar jaar en ben al een waslijst aan mankementen tegengekomen.

Nu kwam bij het hijsen van de boot een klusjesman langs (die natuurlijk graag bij hijsdagen komt kijken of er nog een klusje te scoren is)
Deze meneer vertelde dat het stabilisatievlak (trimvlak) gekit was (dat moest gelamineerd zijn) en dat dit stabilisatievlak doorloopt tot in de boot en er niet tegenaan zit.
Dit zou op korte termijn tot grote problemen kunnen leiden zoals ernstige lekkage.

De boot heeft in het verleden in Noorwegen (voordat ik eigenaar werd) blijkbaar een aanvaring gehad aan de achterkant. Dat had ik zelf al eens opgemerkt aangezien de hennegatskoker scheef zit en het roerblad een afdruk van een schroefblad heeft. Het roer heeft destijds blijkbaar een harde tik gehad. Het stabilisatievlak zou hierbij ook beschadigd kunnen zijn volgens de beste man.
Volgens deze meneer zou de kit verwijderd moeten worden. Net als de tank en zwemplateaus. Dit om ook binnen het vlak opnieuw te lamineren.

Nu is mijn vraag: is het vlak aan de buitenkant gemonteerd zoals bij een Nidelv 26 achteraf kan? Of zit dit inderdaad door de huid heen, wat ik me niet kan voorstellen omdat dat altijd een zwak punt zal zijn.

De kit wil ik sowieso verwijderen, dat is echt prutswerk. Maar aangezien het siliconenkit is zal dat wel moeite kosten. Daarna wil ik het compleet schuren en afwerken met vezelplamuur en eventueel gelcoat en een primer.

*Update: Ik vond hier op het forum nog een topic over een nidelv 24 met lekkende hennegatskoker. Deze boot heeft volgens de foto's helemaal geen trimvlak, dus het verhaal van het doorlopende trimvlak lijkt helemaal niet te kloppen.
Beerhunter
 
Berichten: 2
Geregistreerd: 29 Okt 2024, 15:11
ligplaats: Venlo
info: Nidelv 24 1980
Volvo MD2040

Re: Stabilisatievlak Nidelv 24

Berichtdoor eagle » 29 Okt 2024, 23:31

Het zg planeervlak is onder het achtervlak geschroefd, en afgekit. het is ook aan de zwemtrap geschroefd; de ontstane opwaardse kracht beurt het hek op via de rompbevestiging en de zwemtrap. (de trap heeft de plaat niet nodig als steun..)

Hennegatkoker scheef??

Roerbladbeschadiging door propeller komt vaak door Eigen propeller. Als er bij achteruitvaren een stuurmechanisme (kabel of -link) knapt door aanvaring van het roer tegen iets, klapt het roer om, tegen de eigen propeller..( vaak knapt de buitenkabelhouder van de romp af; de lever kan dan alle kanten op..)

Vaak is ook de hak beschadigd; die moet recht zijn, niet hol naar boven gebogen.

Gr, Arend
eagle
 
Berichten: 1043
Geregistreerd: 30 Apr 2012, 18:04
ligplaats:
info:

Re: Stabilisatievlak Nidelv 24

Berichtdoor Beerhunter » 30 Okt 2024, 09:26

Hallo Arend, dank je wel.

Dit maakt een hoop duidelijk. Het wordt dus een kwestie van de oude kitlaag verwijderen en opnieuw netjes afkitten.
Dan kit ik meteen ook de romp aansluitingen van het zwemplateau met sikaflex. Daar lijkt tijdens varen water door te komen

Wat betreft de hennegatskoker, deze zit idd scheef en drukt aan een kant tegen het gat in de tank aan. Eerder kwam er ook schroefwater aan de bovenkant uit tijdens varen. Dit is gewoon open. Dit los ik nu op met schroefasvet.
Hoort er een dop met afdichting bovenin te zitten? Of vetkoord onderin?

Het lijkt me dus wel een goed idee om de koker maar te gaan vervangen.
Toch is het vreemd dat ie scheef staat.
De hak lijkt overigens wel gewoon recht te zijn.

Groeten, Barton
Beerhunter
 
Berichten: 2
Geregistreerd: 29 Okt 2024, 15:11
ligplaats: Venlo
info: Nidelv 24 1980
Volvo MD2040


Terug naar Techniek algemeen niet stalen schepen

Wie is er online?

Gebruikers in dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 1 gast