Pagina 1 van 2

fietsbatterij laden.

BerichtGeplaatst: 26 Apr 2015, 07:56
door PARO
Forumleden, ik heb een fietsbatterij van 12 Amp, 36 Volt. Op de boot heb ik 24 volt en ik wil een omvormer naar 230volt om deze batterij te laden. Hoeveel watt moet deze lader zijn. Ik zou opteren voor een apparte omvormer omdat, indien de algemene omvormer gebruik, ik niet alle andere verbruikers moet afkoppelen om onnodig stroom te gebruiken.

Gr Clemens

Re: fietsbatterij laden.

BerichtGeplaatst: 26 Apr 2015, 08:10
door quichot
Dus je hebt al een omvormer naar 230v staan? Ik neem aan dat je bij je fietsaccu (12Ah neem ik aan?) een lader hebt gekregen, dus de vraag hoe zwaar deze moet zijn snap ik niet helemaal. Waarom probeer deze niet eerst even gewoon op de omvormer die je al hebt? Zoveel trekken die dingen niet.

Re: fietsbatterij laden.

BerichtGeplaatst: 26 Apr 2015, 09:00
door JerryR
Kijk wel even of je huidige omvormer een zuivere sinus leverd, kan zijn dat je fiets lader niet overweg kan met een bloksinus en dus kapot kan gaan.

Verder zal een fiets lader niet zoveel vermogen trekken kijk eerst even wat voor stroom de fiets lader primair trekt en kijk even wat er nog meer op staat.
Als je 2 omvormers zou willen gebruiken leverd dit alleen maar extra verbruik op (elke omvormer heeft ook een eigen verlies)

Re: fietsbatterij laden.

BerichtGeplaatst: 26 Apr 2015, 09:09
door Marie Christina
Een gewone omvormer levert al gauw een paar100 watt.
Zat voor welke oplader dan ook.
En dat hele sinus geneuzel.
Als je een megacomputergestuurde oplader hebt is dat misschien van belang.
Bij die oplader van je fiets (trafo met wat weerstanden en een diode) zal dat niet het geval zijn.

Fietsje mee op de boot.
Lekker fietsen.
Lekker opladen.

Fijne vakantie.

Re: fietsbatterij laden.

BerichtGeplaatst: 26 Apr 2015, 09:35
door aquanaut
Marie Christina schreef:En dat hele sinus geneuzel.
Als je een megacomputergestuurde oplader hebt is dat misschien van belang.
Bij die oplader van je fiets (trafo met wat weerstanden en een diode) zal dat niet het geval zijn.


Sorry M.C. maar als jij denkt dat een oplader voor een elektrische fiets bestaat uit een trafo met wat weerstanden dan sla je de plank compleet mis!!
90% van de e-bikes hebben Li-ion accu's welke een goed bewaakt laadproces nodig hebben.
75% van de lader voor deze markt wordt door Exendis geproduceerd, een bedrijf wat ik bijzonder goed ken.

En over het sinus geneuzel, alle apparaten waar maar iets van een schakelende voeding in zit (tegenwoordig bijna alles!) gaat kapot op een blokgolf of gemodificeerde sinus.

@Paro, hoe groot is je scheepsaccu? 12Ah @36V onttrekt voor één lading meer als 45Ah (@12V) uit de scheepsaccu.
De meest voorkomende lader voor o.a. Sparta, Batavus, Koga heeft een aansluitvermogen van 145W.
Dit vermogen heeft hij wel gedurende de hele laadperiode van de fiets nodig.
Na een flinke fietstocht kan dat enige uren continue zijn.

Aquanaut

Re: fietsbatterij laden.

BerichtGeplaatst: 26 Apr 2015, 10:12
door Marie Christina
Dan zal ik het zodanig uitdrukken dat ik hoop niet op teentjes te trappen.
(Sorry daarvoor :oops: )

Tuurlijk is zo'n oplader meer dan een trafo met een weerstandje.
Dat weet ik ook wel.
Het is ook overdrachtelijk bedoeld.
Wat ik ermee bedoel is dat we de gevoeligheid van apparatuur ook niet moeten overdrijven.

Ik sluit al jaren (echt waar) van alles aan op mijn omvormer.
Een goedkoop ding waarvan ik bijna zeker weet dar er geen sinus geneuzel ( :D ) op zit.
Ik sluit er mijn modelbouwopladers op aan.
Ik sluit er mijn laptop op aan.
TV.
Digitenne.
Echt alles.

Gaat het stuk, dan gaat het stuk.
Maar er gaat niks stuk.

Men is zo gauw geneigd hier om voor van alles te waarschuwen (wat op zich goed is) maar er worden beren en leeuwen mee op de weg gecreëerd die er vaak helemaal niet zijn.

Beetje duidelijker zo?
Zonder iemand beledigd te hebben?
Fijn, zo. :)

Re: fietsbatterij laden.

BerichtGeplaatst: 26 Apr 2015, 11:41
door quichot
Zo zie ik het ook een beetje. Gaat al jaren goed. Er is nog nooit iets stuk gegaan, althans niet dat ik weet, en in elk geval niet bij het laden. Hij doet het of hij doet het niet, wat heel soms voorkomt. Met de lader van m'n vorige laptop bijv. ging het voltage van 230 naar 0. Sloot ik die echter aan via m'n kabelbox van 50 mtr, dan deed 'ie het weer wel.
De waarschuwing is op zich wel terecht, want uitsluiten van schade, of verkorting van levensduur ingevolge gemodificeerde sinussen kunnen we uiteraard niet.
Als je je fietsaccu zoveel mogelijk laadt terwijl je vaart lijkt me je accucapaciteit niet van belang.

Re: fietsbatterij laden.

BerichtGeplaatst: 26 Apr 2015, 19:18
door PARO
Een ganse stroom van reacties, d'as goed. De reden dat ik een apparte omvormer zou nemen is: dat ik anders wel zou vergeten de 2° frigo en de boiler uit te schakelen en dat wil ik voorkomen.
Dus als ik het goe begrepen heb is 350 watt genoeg en liefst een zuivere sinus.

Alvast al bedankt, Clemens

Re: fietsbatterij laden.

BerichtGeplaatst: 26 Apr 2015, 20:24
door aquanaut
quichot schreef: Met de lader van m'n vorige laptop bijv. ging het voltage van 230 naar 0


Dat hoeft per definitie niet aan de sinusvorm van de omvormer te liggen maar aan de manier van lading aannemen van de omvormer.
Je laptopvoeding is een geschakelde netvoeding, in rust zijn die krengen zo laag ohmig dat ze bijna kort gesloten zijn.
Daarom "klappen" ze zo lekker als je ze in een wcd steekt.
Als je omvormer tegen kortsluiting moet opstarten schieten de meeste exemplaren in de beveiliging.
Met het aansluiten op een haspel demp je de inschakelpiek en blijft de omvormer hoog.

@PARO: 350W is voldoende, kijk even op het laadapparaat van je fiets, het opgenomen vermogen staat onderop.
Misschien kun je het wel af met een 180VA (150W) model.

Aquanaut

Re: fietsbatterij laden.

BerichtGeplaatst: 28 Apr 2015, 09:40
door PARO
Forumnauten, de gegevens van de lader zijn:
Input -AC 100V-240V 1,8 Amp
Output -DC 42V 2 Amp
en het is uiteraard een Li-ion batterij.

Grtoeten en bedankt.