Suzuki 4PK 4 takt schiet uit het water in achteruit

staartolie werk schroef carburateur ontsteking spoel mono kabel

Suzuki 4PK 4 takt schiet uit het water in achteruit

Berichtdoor Arievlet » 14 Jun 2020, 22:29

Hallo allemaal,

Excuus als deze vraag al meerdere malen is beantwoord, ik ben hier nieuw en kan het exacte antwoord niet goed vinden, dus dacht - ik waag een gokje. Ik heb sinds kort een stalen vletje van 4,5e meter lang met een 4pk 4 takt buitenboordmotor van het merk Suzuki. Als ik tijdens het varen van vooruit, naar neutraal, naar achteruit schakel, schiet de schroef vaak (niet altijd) omhoog uit het water. Ter info, ik vaar op dat moment al zo rustig mogelijk (geen gas), schakel terug naar neutraal voor enkele seconden en schakel dan door naar achteruit zonder gas te geven.

Tijdens het juist zetten van de motor op het moment dat ik wil gaan varen test ik altijd of de ´haak´ van de schakel achter de ´pen´ blijft hangen zoals zou moeten zodat de motor in achteruit niet omhoog kan schieten. Voordat ik ga varen doe ik dus altijd die check en ga pas varen als ´ie goed staat. Het komt wel eens voor dat ´t niet gelijk goed werkt waardoor ik in neutraal een of twee keer aan ´t koord moet trekken, dan in achteruit zet en dan staat ´ie wel goed. Maar goed, dat kan ik natuurlijk niet doen tijdens het varen :-).

Heeft iemand een idee wat ik fout doe of staat de ´schakel´ wellicht niet goed afgesteld (is dat mogelijk?)? Ik dacht, ik vraag het hier eens voordat ik ´m ter check langs een monteur breng.

Alvast bedankt,
Arie
Arievlet
 
Berichten: 1
Geregistreerd: 14 Jun 2020, 22:16
ligplaats:
info:

Re: Suzuki 4PK 4 takt schiet uit het water in achteruit

Berichtdoor Guerto » 15 Jun 2020, 08:04

Ik heb hetzelfde. Bij mij gaat het om een Johnson, maar die is precies hetzelfde. De haak waar jij het over hebt zit bij mij ook niet om het horizontale stangetje. Ik kan er niets over vinden in de handleiding. Benieuwd naar een oplossing.

EDIT: beetje cryptisch omschreven hierboven. Maar wat ik bedoel is dat de haak die moet voorkomen dat de motor omhoog komt bij achteruit varen, bij mij niet blijft zitten als ik deze met de hand naar beneden druk. Is het idd de bedoeling dat je deze haak met de hand naar beneden zet? Lijkt mij onhandig. Blijft de haak wel zitten en schakel je daarna vooruit dan komt er een pen omhoog die de haak weer los drukt.
Doerak 950 AK >Theodoor<
Guerto
 
Berichten: 109
Geregistreerd: 18 Jan 2012, 10:02
Woonplaats: Burgum
ligplaats: Burgum
info:

Re: Suzuki 4PK 4 takt schiet uit het water in achteruit

Berichtdoor henkvd » 15 Jun 2020, 12:32

Voor beide ( eignlijk alle BB motoren) geldt in achteruit, moeten de haken om de tilt pin grijpen, in vooruit onthaakt de boel zich en staat de motor er alleen maar tegen aan en kan op klappen als je wat raakt.

2 dingen kijk of het veer mechanisme van de klauwen werkt en gangbaar is en of de motor niet perongelijk in de ondiep waterstand staat indien daar mee uitgevoerd, dan haalt de motor de tiltpin niet.
henkvd
Beheerder
 
Berichten: 4604
Geregistreerd: 17 Dec 2011, 18:53
Woonplaats: Almere
ligplaats: Almere
info:

Re: Suzuki 4PK 4 takt schiet uit het water in achteruit

Berichtdoor elrenegado » 15 Jun 2020, 13:36

henkvd schreef:Voor beide ( eignlijk alle BB motoren) geldt in achteruit, moeten de haken om de tilt pin grijpen, in vooruit onthaakt de boel zich en staat de motor er alleen maar tegen aan en kan op klappen als je wat raakt.

2 dingen kijk of het veer mechanisme van de klauwen werkt en gangbaar is en of de motor niet perongelijk in de ondiep waterstand staat indien daar mee uitgevoerd, dan haalt de motor de tiltpin niet.


Er zijn ook motoren die je kan vergrendelen.
ik heb een johnson 8pk voor het bijbootje,
Daarop zit aan de voorzijde een klein hendeltje waarmee je dit kan vergrendelen, ook in vooruit klapt hij dan niet omhoog (waarom ja dat zou willen is mij overigens een raadsel)
----------------
Groet, Steve
----------------
Gebruikers-avatar
elrenegado
 
Berichten: 2000
Geregistreerd: 14 Dec 2013, 11:36
Woonplaats: NL
ligplaats: NL
info: Neth Ship 61ft
2x MTU 12v183 a 409pk

Re: Suzuki 4PK 4 takt schiet uit het water in achteruit

Berichtdoor henkvd » 15 Jun 2020, 14:50

@ elrenegado ja een heel slimme oplossing is dat niet, als je wat raakt op volle snelheid is dat niet heel erg handig te noemen, dan ben je juist blij dat de boel opklapt, strand op varen deden we niet anders, alleen ff timen met stop zetten.
henkvd
Beheerder
 
Berichten: 4604
Geregistreerd: 17 Dec 2011, 18:53
Woonplaats: Almere
ligplaats: Almere
info:

Re: Suzuki 4PK 4 takt schiet uit het water in achteruit

Berichtdoor Kwokko » 15 Jun 2020, 14:59

henkvd schreef:........... als je wat raakt op volle snelheid ben je juist blij dat de bol opklapt............

Dat doet die "halve maan" beugel toch?
Die drukt als het goed is,de vergrendeling open,zodat bij vooruit varen de motor opklapt.

Nu ik er zo over nadenk, ik meen me te herinneren,dat ik bij een Johnson van 6 pk 2takt,jaren terug ,dat het daar ook niet zo werkte.
We gingen toen ook heel langzaam,niet wetende dat we aan de grond zaten,en met de schroef door de grindbodem gingen.
Althans de schroef was nadien niet meer wit van de lak,maar blank van aluminum.
De Yamaha's nadien klapten wel op.
Kwokko
 


Terug naar Outboard motoren

Wie is er online?

Gebruikers in dit forum: Geen geregistreerde gebruikers