Pagina 1 van 2

Stotteren en raar geluid bbm yamaha 20 pk 1990

BerichtGeplaatst: 27 Jul 2016, 18:55
door Jordibos
Hi allemaal,

Ik heb een probleem met mijn bbm yamaha 4 takt en ik hoop dat jullie hiermee kunnen helpen.
De motor stottert bij half gas/ vol gas. Hij maakt een soort van tjilpend geluid als hij voluit gaat en houdt dan in als dat geluid ten gehore wordt gebracht. De dealer de bougies vervangen, impeller vervangen en speling id gaskabel opgelost, maar het probleem is nog niet opgelost.

Ze hebben nu aangegeven na de 3e keer terugbrengen naar de dealer dat het aan de klauwkoppeling kan liggen die er steeds uit schiet.

Ik heb zo mijn vraagtekens hierbij en zoek de oorzaak eerder bij de ontsteking(bobine) of de carburateurs.
De motor heeft voor gebruik een jaar stilgestaan.

Ik hoor het graag want ik ben einde raad.

Re: Stotteren en raar geluid bbm yamaha 20 pk 1990

BerichtGeplaatst: 27 Jul 2016, 19:03
door gast
Tjilpend geluid is een slecht teken, dat lijkt op krukaslager.
Ploft hij er ook bij?

Verder heeft Yamaha geen 20 pk 4 takt van 1990 dus dat kan niet kloppen.

De klauw waarover je spreekt is de aandrijfas die met je krukassen in verbinding staat, dan krijg je een klappend geluid waarbij de motor ook zo'n beweging maakt.

Re: Stotteren en raar geluid bbm yamaha 20 pk 1990

BerichtGeplaatst: 27 Jul 2016, 19:13
door Jordibos
Oke sorry dat is mij ook maar verteld.
Ja hij ploft er inderdaad ook bij! Maar dit is maar af en toe het geval.
Als de klauw versleten is dit klappende geluid dan frequent of om de 5-10 seconden zoals nu het geval is (bij volgas)

Dank voor je bericht

Re: Stotteren en raar geluid bbm yamaha 20 pk 1990

BerichtGeplaatst: 27 Jul 2016, 19:16
door gast
Ben benieuwd om wat voor motor het gaat.

Klappen hoeft niet frequent te zijn, maar ook dat is absoluut niet goed. Hoge tjilpen met niezen (ploffen) is lagerschade.

Re: Stotteren en raar geluid bbm yamaha 20 pk 1990

BerichtGeplaatst: 27 Jul 2016, 19:30
door Jordibos
Hier nog even youtube link met de motor lopende: https://youtu.be/I2cL9Xs6WiU

De kap is niet van de motor zelf, dus 20 pk

Re: Stotteren en raar geluid bbm yamaha 20 pk 1990

BerichtGeplaatst: 27 Jul 2016, 19:40
door Jordibos
En even ter correctie het is yamaha 20 pk 2takt

Re: Stotteren en raar geluid bbm yamaha 20 pk 1990

BerichtGeplaatst: 27 Jul 2016, 20:15
door henkvd
met het filmpje is het niet te beoordelen als het om het tikken gaat, kan ook helemaal normaal zijn dan, als de motor inhoud draait de schroef met een hogere snelheid door dan de schroefas, de tikken die je dan hoort komen dan uit het staartstuk en dat is heel normaal en hoort zo.
stop de motor maar eens bij vol gas.

Inhouden is carb schoonmaken.

Re: Stotteren en raar geluid bbm yamaha 20 pk 1990

BerichtGeplaatst: 27 Jul 2016, 20:39
door Jordibos
Ja hij heeft wel een tijdje stil gestaan dus het zou kunnen dat er resten in de carb zitten.
Maar toch hoor je dat tjilpende geluid zo nu en dan, moet ik dan maar aannemen dat dat normaal is en de carb eerst schoonmaken? Je kan namelijk merken dat hij niet op zn volle vermogen kan

Re: Stotteren en raar geluid bbm yamaha 20 pk 1990

BerichtGeplaatst: 27 Jul 2016, 21:14
door gast
Had al een vermoeden dat het om dit type ging, bj klopt met de uitvoering.

Inhouden is idd schoonmaken van de carburateur en na een jaar stilstand is een ultrasoonbadje geen overbodige luxe.

Maarrr ik hoor de tjilp zoals ik hem vaker gehoord heb en dat stemt mij niet positief, denk dat je hem beter hoort met stationair draaiende motor, dan zal hij ook af en toe niezen of niet?

Je kan natuurlijk eerst zelf even de carburateur schoonmaken om te kijken of je resultaat hebt, maar ik vrees met vrezen dat de remedie een revisie is.

Re: Stotteren en raar geluid bbm yamaha 20 pk 1990

BerichtGeplaatst: 27 Jul 2016, 21:20
door Jordibos
Bedankt voor de reacties, wordt zeer gewaardeerd.
Het geluid hoor je niet als de motor stationair loopt. Alleen bij half/ volgas maar dit is niet frequent.
wat kan ik nu het beste controleren en nalopen? Afgezien vd carburateurs?